Úvodní strana O firmě Novinky ze světa SULKO

Novinky ze světa SULKO

Systém AirComfort větrá za vás

Věděli jste, že čtyřčlenná domácnost vyprodukuje v průměru 8-15 kg vodní páry denně? Vlhký a použitý vzduch je proto nutné nahrazovat čerstvým a suchým vzduchem. Při nesprávném větrání hrozí riziko kondenzace, vzniku plísní a porušení konstrukce budovy.

 

Dostatečné větrání samozřejmě můžete vyřešit pravidelným otevíráním oken. Nicméně málokdo je schopný zajistit větrání každou chvilku. Zároveň okna nemůžete nechat stále otevřená nejen kvůli energetickým úsporám, ale také kvůli silnému větru nebo prudkému dešti.

  

Systém AirComfort lze namontovat i do stávajících oken SULKO.

 

 

S geniálním řešením přišla společnost REHAU, která vyvinula systém REHAU AirComfort. My v Sulku jsme se do tohoto řešení rázem zamilovali a

právem ho vychvalujeme a doporučujeme. Jeho podstata spočívá v tom, že se okna automaticky mírně pootevřou při rozdílu tlaku 30-40 Pa. AirComfort díky tomu automaticky reguluje vnitřní klima v místnosti a zajišťuje stálý přívod čerstvého vzduchu. Při stoupajícím tlaku větru na fasádě se chlopeň sama uzavře bez nároku na přívod energie.

Benefity, které systém AirComfort přináší:

 • lze jej nainstalovat i do stávajících oken Sulko,
 • zlepšuje výměnu vzduchu a vnitřního klima v místnosti,
 • snižuje vlhkost v interiéru,
 • zamezuje tvorbě plísní a kondenzátu,
 • zajišťuje bezhlučnost,
 • odvádí zápachy a škodliviny,
 • nevyžaduje údržbu,
 • je použitelný až do třídy zvukové izolace 4,
 • neovlivňuje estetické provedení okna a dveří,
 • není vidět ani při zavřeném, ani při otevřeném křídle okna nebo dveří,
 • nijak neovlivňuje odolnost proti vloupání.

 

Systém AirComfort je vhodným řešením jak pro novostavby, tak pro rekonstrukci starých domů.

 

Proč je AirComfort ideální pro výměnu oken při rekonstrukci?

Mění se náš životní styl i trendy ve stavebnictví. S tím přicházejí i odlišné požadavky na větrání. Nejprve si pojďme představit rozdíly mezi výměnou vzduchu v místnosti dříve a dnes. Z následující tabulky vyplývá, že dříve nebyla o výměnu vzduchu v interiéru nouze. 

S tím samozřejmě souvisely i nežádoucí úniky energií. Proto se postupně začal vyvíjet takový systém, který by únikům tepla zabraňoval. Příliš těsná okna a nedostatečné větrání se pak (nejen) u starých domů s novými okny velmi často projevuje v podobě plísní, nadměrné vlhkosti v interiéru a podobných neduhů, které budova do té doby neznala. AirComfort je ideálním řešením, jak zajistit dostatečné větrání a zároveň omezit nežádoucí energetické ztráty.

 

 A na závěr ještě pár čísel, která by vás měla před nedostatečným větráním varovat. Podívejte se, jaký je průměrný výdej vlhkosti v bytě:   

 

V průměru čtyřčlenná domácnost vytvoří 8-15 kg vodní páry denně.

 

Hodně čerstvého vzduchu ve vašich domovech přeje váš Sulko tým!

 

Kontaktujte nás pro víc informací

 

 

 

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


Zpět na přehled novinek

Mapa poboček SULKO

mapa